Przeprowadzka biura, zależy przede wszystkim, od rozmiarów biura i od budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na całe przedsięwzięcie.
Małe biuro to mały problem, większość czynności możemy wykonać z pomocą małej ilości współpracowników. Wysokie zaangażowanie, odpowiednie skatalogowanie przedmiotów, wynajęcie transportu, to właściwie wszystko, co należy przygotować. Ale o samodzielnej przeprowadzce biura napiszemy więcej w dalszej części tekstu.
Duże biuro – większy problem, to oczywiste. Duże powierzchnie biurowe dobrze zostawić firmie przeprowadzkowej, a samodzielnie spakować jedynie personalne przedmioty, opcjonalnie – dokumentację i urządzenia elektroniczne. Jednak, jak to w przypadku dużych pomieszczeń, przeprowadzka może okazać się zbyt dużym przedsięwzięciem bez profesjonalnej pomocy.
Przeprowadzka biura dużego – lepiej zatrudnij fachowców
Zatrudnienie profesjonalnej firmy do przewozu całej powierzchni biurowej jest zdecydowanie najlepszym pomysłem. Firmy przeprowadzkowe mają duże doświadczenie przy tego typu zleceniach. Zamawiając kompleksową usługę, przeprowadzka nie będzie stresująca, choć może się okazać niemałym wydatkiem. Ale – eksperci spakują wszystko za Ciebie. To znaczy, zabezpieczą cały sprzęt elektroniczny i przygotują odpowiednio do przeprowadzki. Dokumentację firmy spakują odpowiednio w skatalogowane kartony, zdemontują meble, a następnie poskładają je na nowo w nowym lokum. No i dobiorą odpowiedni do całego przedsięwzięcia transport, bez twojej ingerencji. Tego rodzaju usługa może być na wagę złota, zwłaszcza jeśli przeprowadzamy np. cały dział lub nawet piętro biura. Tego rozmiaru przeprowadzka nie nadaje się do samodzielnych poczynań. Bądź jednak pewny, że firma przeprowadzkowa, którą wybierasz jest sprawdzona. Dobra firma przeprowadzkowa powinna wystawiać klientom ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia rzeczy podczas transportu.
Nad każdą zleconą przeprowadzką czuwaj osobiście lub poproś współpracowników o sprawowanie pieczy podczas przeprowadzki wykonywanej przez ekspertów. Firma, którą zatrudniasz, powinna być profesjonalna, ale sprawdzenie, czy prace przebiegają sprawnie, oszczędzi ci zmartwień, jeśli coś pójdzie nie tak. Warto się przyjrzeć pracy ekspertów – jak pakują sprzęt komputerowy, jak katalogują dokumentację. Będziesz wiedzieć na przyszłość, jak to wygląda, a w przypadku dokumentacji – warto czuwać nad katalogowaniem, by nic nie zgubić. Jest to także gwarancja, że sprawniej poradzimy sobie przy ponownym wypakowywaniu wszystkiego w nowym miejscu.
Samodzielna przeprowadzka biura małego
Komfort przeprowadzki małego biura jest o wiele większy, niż w przypadku przeprowadzki całego działu kadr wielkiej korporacji. Małe biuro czy przedsiębiorstwo można bowiem przeprowadzić samodzielnie lub z pomocą współpracowników. Należy jedynie przygotować dużą ilość kartonów, by pomieścić archiwa i dokumentację firmy. Wszystkie kartony z dokumentami dokładnie opisuj. Opisuj akta np. alfabetycznie lub chronologicznie. Ułatwi to późniejsze rozpakowywanie dokumentów. Wyrzucaj tylko to, co naprawdę już się nie przyda. Dokumenty, nawet stare, warto mieć zawsze pod ręką.
Meble biurowe, na szczęście, przeprowadza się stosunkowo łatwo. Puste regały można rozkręcić, wystarczy jedynie, że wszystkie złącza i śrubki odpowiednio przechowamy, by meble można było ponownie złożyć. Nie demontujemy stołów, krzeseł i biurek. Za to opróżniamy wszystkie szuflady i szafki, a następnie zaklejamy, by nie otwierały się podczas transportu. W przypadku krzeseł biurowych można zabezpieczyć ruchome elementy folią bąbelkową lub kartonem.
Gdy już wszystko spakujemy, możemy zamówić samochód dostawczy i kierowcę, by przewieźć rzeczy we wskazane miejsce. Możemy wynająć kierowcę z ciężarówką lub, najlepiej, firmę przeprowadzkową z doświadczeniem w zabezpieczaniu mebli podczas transportu. Z firmą przeprowadzkową, będziemy mieć gwarancję, że wszystko dojedzie na miejsce w dobrym stanie.