Jak wybrać firmę przeprowadzkowąWybranie profesjonalnej firmy przeprowadzkowej należy do stosunkowo łatwych zadań, o ile potrafimy rozsądnie oszacować rozmiary naszej przeprowadzki i czas, w jaki się z nią uporamy. Dobre zaplanowanie z naszej strony pozwoli nam oszczędzić sobie wiele trudów i stresu związanych z przeprowadzką. A ta, jak wiadomo, potrafi być niesamowicie stresującą czynnością.

W poniższym artykule radzimy, jak wybrać odpowiednią do naszych potrzeb, firmę przeprowadzkową.

Przeprowadzasz dom, mieszkanie czy biuro? To wszystko ma znaczenie. Podobnie jak fakt, że masz jedynie materac i dwa kartony książek lub trzy fortepiany, dwa aneksy kuchenne i całą kolekcję rzeczy nagromadzonych w mieszkaniu przez ostatnie dwadzieścia lat. Wynajmując firmę przeprowadzkową, przede wszystkim, musisz wstępnie oszacować, jakiego rodzaju pomocy potrzebujesz.

Dzisiejsze firmy przeprowadzkowe to nie tylko wynajem transportu z punktu A do punktu B. Tego rodzaju przedsiębiorstwa mają wielkie doświadczenie i oferują nawet możliwość przygotowania kompleksowej przeprowadzki za ciebie. To znaczy, że zamiast transportu, wynajmujesz także eksperta od planowania przeprowadzki i pomocników do spakowania całego kramu do transportera, przewiezienia rzeczy na nowe miejsce i wypakowanie wszystkich kartonów do nowego lokum. A to wszystko, gdy siedzisz sobie w pracy, pijąc kawę z kolegami lub… no właśnie. Wynajmując firmę przeprowadzkową, zastanów się jakiej usługi potrzebujesz.

Oszacuj swoje możliwości czasowe i finansowe. Sprawdź cenniki dostępnych w twojej okolicy firm przeprowadzkowych i zapoznaj się z ich ofertą. Zawsze możesz zadzwonić do danej firmy i zadać pytania odnośnie oferowanych usług. Sprawdź także czy firma przeprowadzkowa daje Ci gwarancję lub rodzaj ubezpieczenia, w razie wypadku czy uszkodzenia przedmiotów. Taka gwarancja to także stopień jakości oferowanych usług.

Nie bez znaczenia okaże się także fakt, gdzie się przeprowadzasz. Wszystkie biura oferują swoje usługi na terenie miasta i okolicy, gdzie mają siedzibę. Ale nie wszystkie firmy przeprowadzkowe, wykonują zlecenia na dystansach rzędu setek kilometrów od miejsca przeprowadzki.

Jeśli interesuje Cię jedynie wynajem samochodu dostawczego, musisz przede wszystkim oszacować wielkość i ilość przedmiotów, które chcesz przewieźć na nowe miejsce. Wielkość twojego dobytku pozwoli Ci odpowiednio wybrać rodzaj samochodu. Mała ilość mebli, ale przewaga kartonów – wystarczy raczej transporter albo samochód dostawczy. Na sporą ilość mebli i ciężkich przedmiotów przyda się raczej ciężarówka z odpowiednimi zabezpieczeniami. W tym przypadku, warto zatrudnić także kierowcę z pomocnikiem. Doświadczeni pomocnicy z firmy przeprowadzkowej pomogą znieść ciężkie przedmioty i zabezpieczyć je w samochodzie. Profesjonalne firmy często oferują także specjalistyczne podnośniki, które ułatwią lokowanie rzeczy w transporterze i wyjmowanie ich do nowego mieszkania. Te dwie usługi są najpopularniejszymi usługami, oferowanymi przez firmy przeprowadzkowe.

Gdy już określisz dokładnie czego potrzebujesz i jakie usługi będą adekwatne do twoich potrzeb, możesz umówić się z firmą przeprowadzkową na dany termin. Firma o ustalonej godzinie podjedzie pod twój dom, pomoże Ci spakować wszystkie przedmioty do ciężarówki. Następnie transportuje wszystko pod wspomniany adres i przystępuje do wypakowywania przedmiotów. Tutaj pojawia się jeszcze pytanie o ilość możliwych kursów przeprowadzkowych. A to zależy od tego, czy dobrze oszacowałeś ilość rzeczy, które masz do przewiezienia. Sprawne przygotowanie i dobre oszacowanie ilości przedmiotów i doboru odpowiedniego transportu to gwarancja, że wszystko załatwimy za jednym zamachem. Oszczędzi nam to dodatkowych stresów, a także – dodatkowych kosztów.

Podobne wpisy